Rollo liga u Veslařského kanálu v Račicích

Jako na holandských trasách se mohlo cítit přibližně 100 koloběžkářů na 5 km dlouhém okruhu u veslařského kanálu v Račicích, kde se o víkendu 3.- 4.9. 2016  konalo letošní čtvrté kolo Rollo ligy.

Na úvod musíme poděkovat pořadatelům a klubu Koloběžky Brandýs, že dokázali v extrémně krátké době připravit a uspořádat závody za původně vypsané Veselí nad Lužnicí, kde na poslední chvíli sešlo z možnosti uzavřít plánované silnice z důvodu rekonstrukcí místních komunikací. A byť tamní pořadatelé měli vše připravené, nezbylo nic jiného než závody na jihu Čech zrušit a přesunout je ideálně jinam, což se povedlo a ještě jednou díky klubu Koloběžky Brandýs!

Krásné letní počasí, dokonalá organizace, možnost koupání v horkém dni, pohodová atmosféra, lépe asi závodní víkend vyjít nemohl.

Po oba dva dny se na špici závodů i přes v Česku nezvyklý rovinatý terén, pohybovali většinou stejní borci jako v předešlých ligových kolech, jen rychlost byla větší, dosažené průměry vyšší……

V sobotním kritériu se v mužích stal absolutním vítězem kritéria Tomáš Pelc před Michalem Kulkou (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Jan Pavel (Bez pedálů).   V ženách celkově zvítězila juniorka Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing tým), před druhou Alenou Legátovou (Lipník Dragons), třetí celkovém pořadí skončila maminka vítězky Eva Ševcová (KOSTKA Racing tým).

Nedělní závod pro muže na 50 a ženy 40 km byl možná nejtěžším závodem letošní sezóny. V mužích se opět stal absolutním vítězem kritéria Tomáš Pelc před Michalem Kulkou (oba Ultima K.Lap Team) a třetí celkovém pořadí skončil Jan Pavel (Bez pedálů). V ženách celkově zvítězila juniorka Kateřina Ševcová (KOSTKA Racing tým), před druhou Alenou Legátovou (Lipník Dragons), třetí v celkovém pořadí skončila Martina Kadlecová  (PSP KK Plzeň).

V dalším pořadí závodníků a v jednotlivých kategoriích však už výsledky nejsou tak jednotvárné. Vše nejdete ve výsledkách níže.

Za necelé tři týdny nás čeká Super finále – závěrečné kolo Rollo ligy a Českého poháru v Ostravě!!! Propozice, na sobotu i neděli najedete na http://www.bokolobkatym.cz/p/rollo-liga.html, kdo se ještě neregistroval na nedělní závod v rámci  Craft RunFest – dlouhý závod    8-29km ať  neváhá do 18.9. je startovné 400- Kč! Registrace na sobotní kritérium včetně objednávky večeře bude spuštěna ve čtvrtek 8.9. dopoledne.