Tituly Mistrů ČR v koloběhu 2020 pro Kulku, Pelce, Zbožkovou a Onderkovou

V sobotu a neděli 3. a 4. října proběhlo v Konstantinových lázních Mistrovství České republiky v koloběhu 2020 a poslední letošní kolo Rollo ligy. Tento článek se bude týkat jen MČR, Rollo liga přijde na řadu v dalším článku.

Na start největšího domácího koloběžkového svátku se celkově postavilo 108 závodníků všech věkových kategoriích: od dětí pod 10 let až po skutečné veterány nad 60 let věku a hobby závodníky. Při posunu termínu a v době covidové pandemie, při nutnosti zachovávat hygienická opatření velmi pěkná účast. Závod od závodu závodníci bojovali o co nejlepší umístění, nebo jen pro dobrý pocit z odvedeného výkonu. Všechny kategorie byly kvalitně obsazené od elitních borců až po hobby jezdce, každý měl svého soupeře.
Trasy v Konstantinkách už byly otestovány při Rollo ligových závodech v květnu 2017. Letos zajistil bezvadnou organizaci, kterou doprovázela i přes Mistrovský závod pohodová atmosféra, KOLOBĚHsport Plzeň s týmem Bez pedálů.

Sobotní dlouhý závod přinesl napínavou podívanou. V hlavních kategoriích se Mistry republiky stal v mužích Michal Kulka (TŘISTA60) a v ženách Andrea Zbožková  (SKK Lipenští Draci).

Druhý v dlouhém závodu mužů skončil Tomáš Pelc (Ultima K.Lap Team) a třetí místo obsadil junior Tomáš Sedlář. V ženách skončily na druhém a třetím místě juniorky Eliška Onderková (SKK Lipenští Draci), resp. Petra Fořtová (Bez pedálů).

Nedělní kritérium přineslo v hlavním závodu mužů dramatický foto finiš, kde doslova o pár centimetrům Mistrovský titul urval Tomáš Pelc (Ultima K.Lap Team), před druhým Michalem Kulka  a třetím Romanem Matyášem ( oba TŘISTA60)

V ženách se v kritériu v hlavním závodu stala Mistryni republiky juniorka Eliška Onderková před druhou Andreou Zbožkovou (obě (SKK Lipenští Draci), a třetí místo obsadila opět Petra Fořtová (Bez pedálů).

Fotogalerie z nedělních závodů – děkujeme panu Hugáčkovi

Výsledky všech Mistrovských závodů

sobotadlouhý závod výsledky MČR v koloběhu 2020
nedělekritérium výsledky MČR v koloběhu 2020

Děkujeme všem za účast, že se v této době nenechali otrávit nařízeními a přijeli, Rovněž děkujeme i pořadatelům za vzorně připravené závody.

V Konstantinkách skončila v neděli i ROLLO LIGA –  jedinečná a nejstarší soutěž na Světě, která tak má za sebou covidem poznamenaný, ale krásný 46. ročník s letopočtem 2020. Ročník, kdy jsme jako jeden z mála sportů, i když s přeložení m mnoha závodů, odjeli celou soutěž. Ale o tom až v zítřejším článku.