Zápis z jednání předsednictva ČSK ze dne 24. 7. 2023

I v čase letních dovolených je stále co k řešení, proto minulý týden jednalo předsednictvo Českého svazu koloběhu.

Důležitá informace pro všechny

Pro účast na Mistrovství světa 2024 byla pro české závodníky vyhlášena Nominační Kritéria.

Nejsou těžká, ale MS je vrcholnou mezinárodní akcí. Jde o to, aby se MS z Česka neúčastnili koloběžkáři bez závodních zkušeností. Závodní zkušenosti přinášejí zlepšení bezpečnosti závodu i samotných závodníků a lepší pohyb závodníků na trati hromadných závodů.

Nominační Kritéria MS 2024

  • Účast aspoň na čtyřech závodech Rollo ligy do začátku MS 2024. Přičemž minimálně dvou závodů Rollo ligy se musí závodník zúčastnit v roce 2024. Zahájení nominačních závodů začíná již 3. kolem Rollo ligy 2023 – Lipenskou výzvou v termínu 4.-6. 8. 2023 a končí pravděpodobně Lipenskou výzvou v srpnu 2024.
  • Závodník musí být člen ČSK se závodní licencí pro rok 2024

Dále upozorňujeme na chybné datum Českého koloběžkového poháru VC města Hradec Králové, v kalendáři na webových stránkách. Správné datum je 10. 9. 2023.

Na Mistrovství Evropy 2023 v Itálii bude zkrácená trasa dlouhého závodu pro muže a ženy muži. Pojede se 12 x 2,6 km tedy celkem 31,2 km, protože bouře odnesla kus asfaltu kolem jezera na plánované trase dlouhého závodu a cyklostezka nebude do zahájení ME opravená.

Národním koordinátorem české výpravy na ME 2023 v Itálii byl Předsednictvem ČSK jmenován Petr Pešta. Na ME bude národní koordinátor sestavovat národní štafety a předávat pořadatelům nasazení závodníků do prvních řad závodů.

Více informací najdete v přiloženém zápisu.