Žernovský bajk 2020

Přes příslib ukrutné bouřky bylo přihlášeno 19 koloběžkářů a koloběžkářek, což je snad nejvyšší počet na krosovém poháru v historii. Nakonec se nás sešlo 15, většina z líhně okolo Jardy Hanuše z Kostkové prodejny v Hradci Králové.
Trasa 13 km byla ideální nejen pro začátek závodní sezony, ale i na vyzkoušení pro nováčky, co že je ten krosový pohár zač. 

Dvě hodiny před startem sice sprchlo, ale při závodě již bylo vedro a některé kopce daly zadýchat všem závodníkům. Rychlé sjezdy, příkré výjezdy či výběhy a tahavé přejezdy luk zabraly vítězi něco přes 50 minut, tj. 12 minut za vítězným cyklistou.

V průběhu závodu se ukázalo, že zařazení na konec startovních vln nebylo úplně ideální. Již od startu první skupina koloběžkářů předjížděla pomalejší cyklisty a na bahnitých singlech nebylo kudy předjíždět.
Zvítězil Láďa Bartůněk (KOBRA) na stroji Kickbike Cross29er Hellcat, následovaný Mílou Bártou (Jafiduto) s Kickbikem CrossFIX a po pádu třetím Lukášem Rákosníkem (KOBRA) opět na Kickbike Cross29er Hellcat.
V ženách po neuvěřitelném výkonu zvítězila Linda Mrázková na Kostce Hill, jak přejela nebo přeběhla některé úseky je doteď záhadou. Druhá byla Petra Fořtová na Kickbike CrossFIX, následovaná Marcelou Ludvíkovou na Kostce Tour. 

Dalším podnikem bude Babí léto na Kristýně, a hned týden na to Lesák Cup.
Dorazte, je to zase něco jiného a koloběžky si můžete na závod třeba jen půjčit.